Kurtka motocyklowa jeszcze do niedawna była znakiem rozpoznawczym motocyklisty. Obecnie, projektanci mody na stałe umieszczają ją w swoich kolekcjach, przede wszystkim dlatego, ze jest bardzo wygodna i oryginalna, a jak wiadomo nietypowe kroje są dzisiaj w cenie. Ponadto często posiadają od środka podpinkę, dzięki czemu z powodzeniem można je nosić przez cały rok. Oprócz tego, aby szybko nie uległa zniszczeniu, zawiera wszywki zapobiegające przetarciom. A co najważniejsze, doskonale wygląda w zestawie z prostymi spodniami, sukienką czy spódnicą, natomiast niewskazane jest łączenie jej z legginsami.

Oczywiście, do najpopularniejszych fasonów kurtek motocyklowych należy skórzana kurtka pilotka czy ramoneska, która charakteryzuje się podwójnymi klapami z ćwiekami, a także ukośnym zamkiem błyskawicznym i przyszytym pasem mającym za zadanie ściąganie połów. Wyróżnia się ogromną kolorystyką, chociaż największym uznaniem cieszy się klasyczna czerń. Jeśli chodzi o nazwę kurtki, to została ona zainspirowana zespołem punkrockowym Ramones, za którego sprawą została jeszcze bardziej spopularyzowana. Obecnie, na rynku odnajdziemy także ramoneski uszyte z innych tkanin, często zdobione różnymi wzorami. Doskonale wygląda w zestawie z rurkami, kolorową, kwiecistą sukienką czy spódnicą. Z pewnością, unikamy skórzanych spodni, gdyż nasz strój będzie wyglądał jak mało atrakcyjny kombinezon.

Warto też wspomnieć o tym, że wśród kurtek motocyklowych wyróżniamy proste fasony ze stójką, które zwykle posiadają liczne zamki, np. na rękawach i zaczaski, a także protektory na łokciach i ramionach. Poza tym, mile widziane jest również łączenie tradycyjnej czerni z np. z szerokim poziomym paskiem na klatce piersiowej lub pionowym paskiem na rękawach, zwykle biało-czerwonym lub szarym, czasami kurteczki zdobione są kolorowymi aplikacji lub napisami na plecach.

Ponadto, modne są również tekstylne kurtki motocyklowe, które przypominają króciutkie kreacje sportowe. Najczęściej występują w odcieniach szarości i doskonale sprawdzają się podczas spacerów. Oprócz tego, zazwyczaj posiadają po bokach ściągacze. Największą ich zaletą jest to, że są lekkie i ciepłe.

Nie ulega wątpliwości to, że kurtki motocyklowe jeszcze przez długi czas będą modne, gdyż są praktyczne, uniwersalne, nietypowe i dzięki nim możemy się wyróżniać z tłumu, dlatego obowiązkowo muszą się znaleźć w szafie każdej kobiety.


Warning: file_put_contents(): Only 0 of 20085 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xkp/public_html/239.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught exception 'Exception' with message 'Comet Cache: failed to write cache file for: `/ramoneski-i-kurtki-motoctklowe/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/xkp/public_html/239.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache`.' in /home/xkp/public_html/239.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html ...', 9) #1 /home/xkp/public_html/239.pl/wp-includes/functions.php(3729): ob_end_flush() #2 [internal function]: wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/xkp/public_html/239.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(286): call_user_func_array('wp_ob_end_flush...', Array) #4 /home/xkp/public_html/239.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #5 /home/xkp/public_html/239.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #6 /home/xkp/public_html/239.pl/wp-includes/load.php(679): do_action('shutdo in /home/xkp/public_html/239.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435