Osoby, które prowadzą aktywny tryb życia, a w szczególności uwielbiają piesze wędrówki, muszą odpowiednio zadbać o wszystkie elementy swojego stroju, którego podstawą na pewno jest kurtka turystyczna. Przede wszystkim, aby nam służyła przez wiele sezonów, należy postawić na znane marki, które są gwarancją wysokiej jakości odzieży.

Z pewnością, tego typu kreacje muszą być niesamowicie wygodne, aby nie utrudniały np. pokonywania górskich szlaków. Ponadto, kurtki turystyczne muszą być przewiewne, dlatego zwykle są wzbogacone o siateczki wentylacyjne. Oprócz tego, wskazane jest, aby posiadały stójkę i kaptur, które będą chronić naszą głowę przez wiatrem. Poza tym, niedopuszczalne jest to, aby były przemakalne, gdyż nie ma nic gorszego jak wędrowanie w mokrym ubraniu.

Oczywiście, kurtki turystyczne muszą być przede wszystkim praktyczne, ale to nie znaczy, że nie mogą być jednocześnie modne, tym bardziej, że na wystawach sklepowych odnajdziemy przeróżne modele modnych kurteczek we wszystkich kolorach tęczy, które  kuszą nietypowym wzornictwem, a także okazyjną ceną, gdy mamy do czynienia np. z wyprzedażą posezonową.

Trzeba także podkreślić to, że w niezbędniku każdego turysty muszą być również ujęte kurtki przeciwdeszczowe, bez których ani rusz, gdy mamy zamiar zdobywać szczyty górskie. Z pewnością w ich wyborze nie możemy kierować się wyłącznie modą, gdyż najważniejsze jest to, aby były praktyczne, czyli powinny się łatwo składać i nie mogą zajmować dużo miejsca w plecaku, który często dźwigamy na plecach przez wiele godzin.

Nie da się ukryć tego, że kurteczki przeciwdeszczowe są mało atrakcyjne, gdyż najczęściej są nieco workowate. Z pewnością, na rynku są dostępne także króciutkie stroje sięgające talii lub lekko ją zakrywające, przewiązane paskiem, ale ze względu na to, że nie są zbyt długie, nie chronią w pełni przed deszczem. Poza tym, gdy kurtka będzie zbyt dopasowana, będziemy się w niej pocić, a nasze ruchy będą ograniczone. Jeśli chodzi o kolorystykę, to zdecydowanie dominują ciemne barwy, gdyż podczas chlapy istnieje duże ryzyko ubrudzenia się, a wiadomo, że na jasnych ubraniach wszelkie zabrudzenia są od razu widoczne.

Na koniec warto zaznaczyć to, że kurtki turystyczne i przeciwdeszczowe nie muszą być wcale piękne, gdyż najważniejsze jest to, by były wygodne i ciepłe oraz skutecznie chroniły przed figlami, które płata nam pogoda. 


Warning: file_put_contents(): Only 0 of 20380 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xkp/public_html/239.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught exception 'Exception' with message 'Comet Cache: failed to write cache file for: `/markowe-kurtki-turystyczne-i-przeciwdeszczowe/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/xkp/public_html/239.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache`.' in /home/xkp/public_html/239.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html ...', 9) #1 /home/xkp/public_html/239.pl/wp-includes/functions.php(3729): ob_end_flush() #2 [internal function]: wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/xkp/public_html/239.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(286): call_user_func_array('wp_ob_end_flush...', Array) #4 /home/xkp/public_html/239.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #5 /home/xkp/public_html/239.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #6 /home/xkp/public_html/239.pl/wp-includes/load.php(679): do in /home/xkp/public_html/239.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435