Zima to ulubiona pora roku wielbicieli białego szaleństwa na śniegu, którzy już z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem przygotowują się do wypadów w góry. Przede wszystkim, z wielką pieczołowitością kompletują swój sprzęt narciarski lub snowboardowy, na który składają się narty/deska snowboardowa, rękawiczki, gogle, czapka (zwykle futrzanka), kombinezon, buty i oczywiście ciepła kurta.

Jaka powinna być kurtka narciarska i snowboardowa?

Z pewnością, musi być wygodna i lekka, aby nie krępowała ruchów podczas szosowania po stokach, mile widziane są wszelkiego rodzaju ściągacze i troczki, które uchronią narciarza czy snowboardzistę przed upadkiem. Ponadto, powinna być nieprzemakalna oraz zabezpieczać przed wiatrem. Oprócz tego, bardzo ważne jest to, aby była przewiewna, w związku z tym wyposażona jest w otwory wentylacyjne, pokryte siateczką.

Trzeba także wspomnieć o tym, że głównym jej celem jest uchronienie sportowca przed zimnem, dlatego najczęściej posiada kaptur, a nos i usta zabezpieczone są przed skutkami mrozu za pomocą stójki. Przede wszystkim, kurtka zimowa powinna być wykonana z najlepszej jakości materiałów, które będą także wytrzymałe, dlatego warto postawić na  sprawdzone marki turystyczno-sportowe, które od lat cieszą się uznaniem jak np. Campus.

Oczywiście, musi być ona wyposażona także w liczne kieszenie, w którym np. można ukryć gogle czy telefon, dzięki któremu będziemy mogli wezwać pomoc w razie potrzeby. Należy podkreślić to, że w niektórych modelach kurtek jest wszyty system recco, który ułatwia zlokalizowanie danej osoby przez służy ratunkowe, np. w przypadku wystąpienia lawiny.

Warto zaznaczyć to, że zimową odzież sportową, należy kupować tylko profesjonalnych sklepach, gdyż wtedy będziemy mieli pewność, że doskonale sprawdzi się podczas uprawiania danej dyscypliny sportowej. Owszem, koszt jej zakupu jest wysoki, (dlatego warto czyhać na posezonowe wyprzedaże w sklepach z ubraniami), ale z drugiej strony, kurtka z powodzeniem będzie nam służyć przez kilka sezonów.

Oczywiście, należy także powiedzieć o tym, że kurtki snoboardowe i narciarskie to ogromna paleta barw, które mienią się cudownie na stoku. Wśród nich dominują odcienie soczystej zieleni, błękitu, czerwieni, żółci, fioletu, różu. Nie brakuje także bogatego wzornictwa w postaci, kwiatów, mazaków, grochów, kratek, pasków, oryginalnego graffiti, w zależności od tego, co kto lubi.

Jak widać, ciepła kurtka to podstawa wyposażenia każdego amatora narciarstwa czy snowboardu, gdyż zapewnia niesamowity komfort podczas szaleństwa na stoku. 


Warning: file_put_contents(): Only 0 of 20571 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xkp/public_html/239.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught exception 'Exception' with message 'Comet Cache: failed to write cache file for: `/kurtki-snowboardowe-i-narciarski/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/xkp/public_html/239.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache`.' in /home/xkp/public_html/239.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html ...', 9) #1 /home/xkp/public_html/239.pl/wp-includes/functions.php(3729): ob_end_flush() #2 [internal function]: wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/xkp/public_html/239.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(286): call_user_func_array('wp_ob_end_flush...', Array) #4 /home/xkp/public_html/239.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #5 /home/xkp/public_html/239.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #6 /home/xkp/public_html/239.pl/wp-includes/load.php(679): do_action('shut in /home/xkp/public_html/239.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435